FORUM   CHAT  REVISTA EUROPEEA  AJUTOR  CONTACT   CAUTARE    
                 
  Europeea merge mai departe  
      Emanuel Cristescu  
               
Ion Corbu



Au trecut peste douăzeci de ani de când Europeea și-a început drumul. Au fost ani de efervescență extraordinară, cu sute și apoi peste o mie de membri, cu texte, comentarii, confruntări de idei, polemici, prietenii literare, orgolii, plecări și reveniri. Uneori, toate acestea laolaltă.

În ultimii ani m-am implicat foarte puțin în viața revistei. Au existat motive pentru această retragere și nu cred c&  ...  continuare
                 
Cele mai noi texte validate:
Autor Text Voturi/Afisari/Comentarii
adrian mihai Căutări febrile 0/15322/18
Gheorghe Rechesan Cîteva epistole pierdute și regăsite Text recomandat de redactie 1/11766/18
Florentin Sorescu Am aruncat cu floarea-n geam... 0/4703/6
adrian mihai Nomine odiosa 0/11054/15
Dumitru Cioaca unui bard macinat de lupte interne 0/5135/6
dorias serbanescu + Text recomandat de redactie 1/13536/19
Florentin Sorescu Colegul meu de bancă 0/1184/0
adrian mihai Ca la bâlci 0/21810/29
Radu Stefanescu Scrisoarea 34,9 1/1725/1
Dumitru Cioaca NOI PRELATII (parodie) 1/9839/13
Mihai VASILE Rima dezamăgită 0/1877/1
Dumitru Cioaca o nenorocire nu vine niciodata singura... 0/3324/4
adrian mihai Rușine, Ion Pribeagu! 0/13673/17
Dumitru Cioaca soneat plin de dubii (parodie) 1/1147/0
MARELE MAESTRU INTERGALACTIC Totală (soneat) 0/1566/1
Florentin Sorescu Frumoasele și bestia 0/1650/1
Emanuel Cristescu Domnilor, vă bat obrazul! 0/4133/5
adrian mihai Lili creața 0/7359/8
MARELE MAESTRU INTERGALACTIC Ruby (soneat) Text recomandat de redactie 2/8968/13
adrian mihai Et tu mi filia, bruto? Text recomandat de redactie 0/15538/28
Radu Stefanescu Scrisoarea 34,8 Text recomandat de redactie 3/5884/10
MARELE MAESTRU INTERGALACTIC adrian buhai 0/8723/11
ioan peia FABULA MAEȘTRILOR Text recomandat de redactie 2/11708/22
adrian mihai Sandilău despre Dililău 0/1676/1
Radu Stefanescu Scrisoarea 34, 7 (epopee) Text recomandat de redactie 1/5939/9
Gheorghe Rechesan Agresivitatea de zi cu zi 2/1574/1
Gheorghe Rechesan Genul neutru 2/1691/1
Gheorghe Rechesan Tablou cu un ogar Text recomandat de redactie 1/4561/6
adrian mihai Son(e)atul + Fany = love 0/2936/3
MARELE MAESTRU INTERGALACTIC Cam asa arata Marele Maestru Intergalactic dupa ce consuma cativa gabori si un gainar la micul dejun Text recomandat de redactie 1/63502/102
Gheorghe Rechesan Schisme și clisme Text recomandat de redactie 3/5576/9
Radu Stefanescu Scrisoarea 34,6 (epopee) Text recomandat de redactie 2/17032/31
Emanuel Cristescu Domnului Ioan Peia spre corectură 0/46259/70
ioan peia IATĂ, COLEA, EPOPEIE, PIȚIFELNICI DE CONDEIE! Text recomandat de redactie 2/9957/13
Radu Stefanescu Scrisoarea 34,5 (epopee) Text recomandat de redactie 1/9450/13
Dumitru Cioaca avantajul mecanizarii 1/2555/2
Dumitru Cioaca secretul sfinteniei absolute 0/2638/2
Dumitru Cioaca unui pacifist notoriu Text recomandat de redactie 1/1707/1
Corneliu Traian Atanasiu De ce 1/2568/2
Emanuel Cristescu Îmi asum ceea ce fac! Text recomandat de redactie 0/2343/1
adrian mihai CE TE VAIȚI... (parodie la... știti dvs ce) 0/2347/4
MARELE MAESTRU INTERGALACTIC Tăcerea ta mă-njunghie-n retină (sonet) 1/13477/30
MARELE MAESTRU INTERGALACTIC banal ca o zi de duminică 1/3159/3
adrian mihai Un comentariu aparte Text recomandat de redactie 0/1540/2
Radu Stefanescu În aceleași vremuri triste (iepopee) Text recomandat de redactie 1/1234/0
MARELE MAESTRU INTERGALACTIC 5 PARODII ALE ACELUIAȘI SONET Text recomandat de redactie 2/3699/5
adrian mihai CUADRATURA CERCULUI 0/5410/9
MARELE MAESTRU INTERGALACTIC Recviem (8) Text recomandat de redactie 1/3993/7
Gheorghe Rechesan Maimuțele zburătoare 1/4539/6
MARELE MAESTRU INTERGALACTIC 8 martie 0/3509/4
Pag. 12 din 480 << Prima < Precedenta Urmatoarea > Ultima >>
                 
Cele mai noi comentarii validate:
Comentariu/Autor Comentariu Text comentat/Autor text comentat
... / dorias serbanescu + .../ dorias serbanescu
ati decopertat ... / dorias serbanescu + .../ dorias serbanescu
PS. Am scris di ... / Elena Stefan + .../ dorias serbanescu
Exercițiu ... / Elena Stefan + .../ dorias serbanescu
Biografismul cr ... / Elena Stefan liniștea e un dar de crăc .../ dorias serbanescu
nu stiu cat de ... / dorias serbanescu liniștea e un dar de crăc .../ dorias serbanescu
va multumesc. ... / dorias serbanescu liniștea e un dar de crăc .../ dorias serbanescu
Frumoasă imagin ... / Elena Stefan Colind .../ George Ionita
O percepți ... / Elena Stefan liniștea e un dar de crăc .../ dorias serbanescu
Elena Ștef ... / Florentin Sorescu Vecinul .../ Florentin Sorescu
Poem curat. Acu ... / Elena Stefan Vecinul .../ Florentin Sorescu
Mulțumesc, domn ... / Florentin Sorescu Fotografii de familie - Octavi .../ Florentin Sorescu
Sincere felicit ... / Dumitru Cioaca Fotografii de familie - Octavi .../ Florentin Sorescu
Nț! Nu est ... / Emanuel Cristescu Pentru o Românie care poate de .../ Emanuel Cristescu
Da, dacă dispar ... / Euro peea Pentru o Românie care poate de .../ Emanuel Cristescu
Meserie! De ce ... / sters sters Gripa-soneat .../ MARELE MAESTRU INTERGALACTIC
R I P Radu... ... / Octavian Sergiu Ciurtin DE CE AI PLECAT, MAÎTRE? .../ Gheorghe Rechesan
Ma bucur ca va ... / Octavian Sergiu Ciurtin Dor ascuns .../ Octavian Sergiu Ciurtin
Tare mi-as dori ... / sters sters Pentru o Românie care poate de .../ Emanuel Cristescu
Scuze pentru st ... / sters sters Cuantica lecturii .../ Elena Stefan
Scuze pentru st ... / sters sters Cuantica lecturii .../ Elena Stefan
Adesea, stilul ... / sters sters Cuantica lecturii .../ Elena Stefan
Vel Grămătic Gh ... / Emanuel Cristescu DE CE AI PLECAT, MAÎTRE? .../ Gheorghe Rechesan
Gheorghe, inter ... / Tea Nicolescu DE CE AI PLECAT, MAÎTRE? .../ Gheorghe Rechesan
p.s. de-aș fi d ... / Gheorghe Rechesan DE CE AI PLECAT, MAÎTRE? .../ Gheorghe Rechesan
Domnule Corbu,a ... / Gheorghe Rechesan DE CE AI PLECAT, MAÎTRE? .../ Gheorghe Rechesan
Sau, mult mai d ... / Veronica Pavel Mer d'Iroise. Lui R.S. .../ iulia ralia
Cândva, bine ar ... / Emanuel Cristescu bună seara .../ MARELE MAESTRU INTERGALACTIC
Frumos și, ... / Emanuel Cristescu Mer d'Iroise. Lui R.S. .../ iulia ralia
Domnule Reche&# ... / Emanuel Cristescu DE CE AI PLECAT, MAÎTRE? .../ Gheorghe Rechesan
Dle Cristescu-C ... / Gheorghe Rechesan DE CE AI PLECAT, MAÎTRE? .../ Gheorghe Rechesan
plateste,nu pal ... / MARELE MAESTRU INTERGALACTIC Cine greșește pălăte .../ Mihai VASILE
Eu am citit pe ... / Veronica Pavel Târziul devenit prea târziu .../ Emanuel Cristescu
Vot Vero, (tii ... / Veronica Pavel Lui R.S. .../ Cristian Vasiliu
Imposibila într ... / Emanuel Cristescu DE CE AI PLECAT, MAÎTRE? .../ Gheorghe Rechesan
Frumoase ș ... / Emanuel Cristescu Drum lin spre lumină, frate & .../ MARELE MAESTRU INTERGALACTIC
Doamna Pavel, ... / Emanuel Cristescu Onor la poet .../ Emanuel Cristescu
Frumoase cuvint ... / Emanuel Cristescu Dumnezeu sa-l odihneasca in pa .../ Veronica Pavel
Dacă percepe, î ... / Emanuel Cristescu Lui R.S. .../ Cristian Vasiliu
Domnule Cristes ... / Veronica Pavel Onor la poet .../ Emanuel Cristescu
Condoleante, Ru ... / Veronica Pavel Drum lin spre lumină, frate & .../ MARELE MAESTRU INTERGALACTIC
Da, AAA, Radu S ... / Veronica Pavel Dumnezeu sa-l odihneasca in pa .../ Veronica Pavel
MMI m-as fi mir ... / Tea Nicolescu Drum lin spre lumină, frate & .../ MARELE MAESTRU INTERGALACTIC
D-le Cristescu, ... / Adrian A. Agheorghesei Onor la poet .../ Emanuel Cristescu
Rudy, tot binel ... / Adrian A. Agheorghesei Drum lin spre lumină, frate & .../ MARELE MAESTRU INTERGALACTIC
Probabil ți-ar ... / Adrian A. Agheorghesei DE CE AI PLECAT, MAÎTRE? .../ Gheorghe Rechesan
Vestea asta m-a ... / Adrian A. Agheorghesei Dumnezeu sa-l odihneasca in pa .../ Veronica Pavel
Pe mine ce ma i ... / Dumitru Cioaca Dumnezeu sa-l odihneasca in pa .../ Veronica Pavel
Mulțam, Tea, ch ... / Gheorghe Rechesan DE CE AI PLECAT, MAÎTRE? .../ Gheorghe Rechesan
Totdeauna ai st ... / Tea Nicolescu DE CE AI PLECAT, MAÎTRE? .../ Gheorghe Rechesan
Pag. 5 din 2402 << Prima < Precedenta Urmatoarea > Ultima >>
     
Pseudonim
Parola
Nu am cont!
Am uitat parola!

 
Texte: 24000
Comentarii: 120051
Useri: 1426
 
 
  ADMINISTRARE