|
|
|
|
|
|
|
|
|
Îngrijorare |
|
|
Text
postat de
Carmen Zaniciuc |
|
|
Dacã vei mai continua sã simți ca pânã acum, sã trãiești totul la intensitate maximã, sã te îndrãgostești nebunã ori de câte ori întâlnești un vis, vei rãmâne fãrã sentimente. Te vei consuma și nu vei mai putea scrie nimic.
Așa a încercat sã mã pãcãlescã 1 aprilie. La început l-am crezut și m-am îngrijorat. Știam cã mã îndrãgostesc repede și cã îmi trece la fel de repede. Poate cã și cu poezia era la fel.
Dar mi-am adus aminte cã e ceva mai presus de ceea ce pot eu controla. Cã nu pot schimba cursul râului și cã pot fi doar apa ce curge din munte, ca un izvor.
|
|
|
Parcurge cronologic textele acestui autor
|
|
|
Text anterior
Text urmator
|
|
|
Nu puteti adauga comentarii acestui text DEOARECE
AUTORUL ACESTUI TEXT NU PERMITE COMENTARII SAU NU SUNTETI LOGAT! |
|
|
|
|
|
Comentariile
userilor |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Va multumesc si va mai astept cand cestile vor fi pline si nu numai. De morga am scapat din anul 2, acum sunt in 6. Dar nu e timpul pierdut.:) |
|
|
|
Postat
de catre
Carmen Zaniciuc la data de
2012-04-02 14:57:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Toate acestea (Dor de Nichita, Azi, Eu, inclusiv Îngrijorare) ar fi putut să fie poeme scrise de cei ce beau ceai din ceștile goale. Dar, ei nu sînt nici măcar răciți, nici nu așteaptă să fie invitați la "faiv-o-clock". Beau doar ceai, sorry ! E mai presus de ce pot eu critica, cu bunăvoință, iar sorry, și la fel. Mai stai la morga de semeni! |
|
|
|
Postat
de catre
latunski criticul la data de
2012-04-02 04:35:04 |
|
|
|
|
|
|
|
Texte:
23973 |
|
|
Comentarii:
120095 |
|
|
Useri:
1426 |
|
|
|
|
|
|